FÉNIX 200 VR PFC Zobrazit v plné velikosti

FÉNIX 200 VR PFC

Technické parametry  Rozměry  425 x 112 x 225 mm  Hmotnost  6,5 kg  Vstupní napětí  230 V (-60%, +15%)  Rozsah svař. proudu  10 - 200 A  Zatěžovatel 40% při 40°C  200 A  Zatěžovatel 60% při 40°C  165 A  Zatěžovatel 100% při 40°C  145 A  Síťový proud / příkon 60%  19,5 A / 4,6 kVA  Jištění pomalé  20 A  Přívodní kabel  průřez 2,5 mm / 2,5 m  Teplotní třída  F  Napětí naprázdno  88 V  Krytí  IP 23 S

Více informací

Kühtreiber

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Notify me when available

21 599 Kč

Špičkový invertor FÉNIX 200 PFC české výroby + gumové svařovací kabely 5 m + přepravní kufr.

U nás záruka 3 rokyDoprava zdarma

FÉNIX 200 PFC je kompaktní přenosný podpěťový svařovací stroj určený pro svařování metodou MMA a TIG, vybavený systémem PFC (Power factor corrector) určený pro nejnáročnější použití.Je zkonstruován pomocí energeticko-úsporné invertorové mikroprocesorové PFC technologie nejvyšší úrovně s využitím planárního transformátoru, která moduluje vstupní proud tak, aby měl téměř ideální sinusový průběh, což zajišťuje až 92 % účinnost stroje. Technologie PFC zajišťuje stabilní svařovací proces při kolísavém napětí v el. síti a to i při použití dlouhých prodlužovacích kabelů a při využití elektrocentrály, aniž by byl zjevný jakýkoliv rozdíl na oblouku. Stroj je schopen pracovat již od 90 V v el. síti. FÉNIX 200 PFC je schopen při stejném jištění ze sítě získat oproti běžným svařovacím strojům až o 40 % větší výkon (např. tam, kde běžný invertor vyhazuje jištění při 150 A, Fénix 200 PFC svařuje bez problémů proudem 200 A).

Stroj disponuje funkcí pro omezení výstupního proudu,díky které lze se strojem pracovat i při slabém jištění v síti. FÉNIX PFC je přímo předurčen pro použití na elektrocentrálách, dlouhých prodlužovacích kabelech a při použití na slabých jističích.

FÉNIX 200 PFC se vyznačuje vynikající stabilitou oblouku, jednoduchým a snadno pochopitelným ovládáním, možností dálkového ovládání, výkonem a výbavou. Ovládací prvky stroje jsou integrované v tlačítkové klávesnici, která zvyšuje přesnost a spolehlivost ovládání stroje. Svařovací stroj FÉNIX 200 PFC je určen i pro ty nejnáročnější uživatele.

Invertory FÉNIX byly oceněny čestným uznáním na mezinárodním strojírenském veletrhu 2012 na Slovensku a mezinárodním veletrhu ExpoWelding 2012 v Polsku.

Vlastnosti a vybavení

Použití na elektrocentrále od výkonu min. 3,5 kVA (s funkcí A.V.R.)

Možnost použití prodlužovacího kabelu o délce až 300 m (průřez 2,5 mm2)

Lze svařovat při poklesu napětí v síti o 60% (od 90 V) - elektrodou 1,6; 2,0; 2,5; 3.2; 4; mmMožnost nastavení max. odběru ze sítě podle hodnoty jističe

Připojení dálkového ovládání pro regulaci svařovacího proudu

Tepelná ochrana se světelnou signalizací

Signalizace přepětí a podpětí

Metoda MMA

Funkce HOT START umožňuje snadnější zapálení obalované elektrody. (je nastavitelný procentuálně i časově - užitečné pro svařování plechů)

Funkce ANTI STICK zabraňuje přilepení obalované elektrody.

Funkce ARC FORCE zajišťuje stabilitu oblouku - funkce je nastavitelná ve 3 stupních.

V.R.D. = bezpečnostní systém MMA, v klidovém stavu je na výstupních svorkách 15 V.

Funkce SOFT START (zabraňuje vypadávání jističů).Funkce pro omezení vstupního proudu pro zamezení výpadku jističů (možnost simulace jističe od 4 A)

Metoda TIG

LIFT ARC (dotykové zapálení oblouku se sníženým opotřebením wolframové elektrody).

PULSE - EASY PULSE (automatické nastavení optimálních svařovacích parametrů).

DOWN SLOPE (čas doběhu na koncový proud - dovaření kráteru).

END CURRENT (koncový proud).Funkce pro zamezení výpadku jističů